Jakie meble przydadzą się przy urządzaniu stołówki?

Stołówki najczęściej tworzy się w placówkach oświatowych, tj. szkołach i przedszkolach, a także w zakładach pracy. To swego rodzaju miejsce wspólne, w którym uczniowie lub pracownicy mogą spożywać posiłki podczas przerw. Konieczne jest jednak odpowiednie zaaranżowanie takiej przestrzeni, aby mogła ona właściwie pełnić swoją funkcję. W tym celu niezbędne okażą się oczywiście meble.

Jak wybrać meble na stołówkę szkolną?

Meble na stołówkę szkolną powinny cechować się przede wszystkim dobrą jakością oraz wytrzymałością. Należy mieć bowiem na uwadze, że będzie korzystać z nich wielu uczniów oraz pracowników placówki. W konsekwencji całe wyposażenie będzie wystawione na wzmożoną eksploatację. Niska jakość mebli sprawi, że szybko ulegną zniszczeniu i konieczna będzie ich wymiana.

Zupełnie podstawowym wyposażeniem każdej stołówki są krzesła oraz stoły. Trudno wyobrazić sobie bez nich spożywanie posiłków. W szkołach zaleca się umieszczanie stołów 4- lub 6-osobowych, aby uczniowie mogli wspólnie spędzać przerwy obiadowe. W przypadku krzeseł warto z kolei zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały wykonane. Materiałowe obicia mogą szybko ulec zabrudzeniom, dlatego rozsądniej jest zdecydować się na krzesła z tworzywa sztucznego. Są one łatwe w czyszczeniu, bowiem wystarczy przetrzeć je zwilżoną szmatką.

Jakie meble umieścić w stołówce pracowniczej?

Jak już zostało wspomniane, krzesła oraz stoły są zupełną podstawą. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku stołówki pracowniczej. Co więcej, w zakładach pracy świetnie sprawdzają się szafy śniadaniowe. Pracownicy zyskują wówczas komfortowe miejsce do przechowywania przygotowanych przez siebie posiłków.

W ich otoczeniu warto umieścić także solidny aneks kuchenny, który można wyposażyć w drobne urządzenia AGD, takie jak czajnik elektryczny czy kuchenkę mikrofalową. Tego rodzaju wyposażenie sprawi, że pracownicy zyskają komfortową przestrzeń do spędzania przerw oraz spożywania posiłków.

ul. Leszczyńska 5a, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 829-05-24
Copyright © 2022 Cekar. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa strony . Projekt i realizacja itee.pl.